Wprowadzenie do Jobs To Be Done, czyli jak poznać prawdziwe problemy swoich klientów

Jednodniowe warsztaty z Wojtkiem Kutyłą dla osób średnio zaawansowanych.

899 PLN netto
Wojtek Kutyła

Co to za szkolenie?

Zajmując się projektowaniem doświadczeń cyfrowych często pracujemy nad pomysłami, które oparte są tylko na przypuszczeniach. Produkujemy rozwiązania, które nie odpowiadają na prawdziwe problemy naszych klientów, tylko na nasze wyobrażenie o tych problemach. Jak znaleźć niszę na zapchanym rynku? Jak upewnić się, że to, co stworzymy ułatwi czyjeś życie, zamiast je komplikować? Na te pytania możesz odpowiedzieć używając elastycznego, potężnego frameworku Jobs To Be Done (JTBD). To prawdziwy silnik do odkrywania i analizowania przestrzeni na innowacje — wykorzystywany przez najbardziej uznane marki na świecie. Stosuję go w swojej pracy od dawna, a teraz chcę pokazać Ci, jak wejść w temat gładko i w sposób praktyczny.

Czego się nauczysz na warsztatach?

W ciągu całodniowych, intensywnych i praktycznych warsztatów dowiesz się:

 • Jak wygląda segmentacja grup docelowych pod kątem JTBD i dlaczego robi się to inaczej niż w typowych projektach UX,
 • Jak wygląda hierarchia zadań w JTBD i jak to wykorzystać w analizie projektowej,
 • Jak przeprowadzać szczegółowe i naładowane informacjami wywiady pod kątem analizy JTBD,
 • Jak analizować materiał badawczy w celu odnalezienia tzw. job statements i outcome statements,
 • Jak zbudować job map — czyli zmapować drogę do rozwiązania problemu — i jak wysupłać z niej informacje potrzebne do określenia priorytetów projektowych,
 • Jak zbadać faktyczne zapotrzebowanie użytkowników i klientów na rozwiązania powstałe w efekcie analizy,
 • Jak zintegrować JTBD z pracą developerów i innych osób w organizacji.

Dla kogo przeznaczone są te warsztaty?

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które mają już doświadczenie w pracy z UX lub Service Design. Jednak nie tylko — framework JTBD jest na tyle elastyczny, że stosować go można także w pracy poza medium cyfrowym, a nawet w rozwiązywaniu prywatnych problemów! Jeśli interesuje Cię, jak tworzyć produkty i usługi, które wnoszą w życie użytkowników powiew świeżości zamiast atakować ich lawinami bezsensownej funkcjonalności powstałej na życzenie prezesa, to witam na pokładzie.

Format warsztatów

Te warsztaty nie zawierają w sobie kupki slajdów. Nie zaśniesz na nich — są interaktywne od początku do końca. Pracując w grupach z użyciem Miro przejdziesz ze mną przez wszystkie początkowe etapy procesu JTBD. Otrzymasz informacje o tym, co robić dalej. Zadasz wszystkie pytania, które przyjdą Ci do głowy. A ponadto poznasz grupę ciekawych ludzi i zawiążesz nowe kontakty. Moje szkolenia słyną z rzeczowej, ale luźnej atmosfery — i tę mogę na pewno obiecać.

Dalszy rozwój

Wiedza zdobyta na warsztatach pozwoli Ci na eksplorowanie i modyfikowanie metody JTBD do swoich potrzeb — oraz do potrzeb Twojej organizacji. Otworzy Ci umysł na efektywne wykorzystanie tego frameworku w zastosowaniach praktycznych.

Na koniec szkolenia otrzymasz certyfikat i dostęp do specjalnej, zamkniętej grupy slackowej, którą prowadzę od paru lat. Dołączysz w ten sposób do grona najlepszych projektantów i projektantek UX w kraju. Jobs To Be Done to bardzo duży i złożony framework — ale na tym szkoleniu otrzymasz informacje niezbędne do rozpoczęcia praktyki projektowej. Planuję warsztaty jeszcze bardziej zaawansowane, ale na to trzeba będzie jeszcze poczekać.

Przygotowanie do warsztatów

W trakcie warsztatów będziesz pracować zdalnie. Do komfortowej pracy przyda Ci się spokojne miejsce do siedzenia, sprzęt do pisania i komunikacji w trakcie warsztatów oraz stabilny internet.

Miejsce warsztatów

Warsztaty odbędą się online. Komunikację poprowadzimy o oparciu o Zoom, a ćwiczenia prowadzone będą za pomocą interaktywnej tablicy Miro.

Spotkanie przed warsztatami

Chcemy, aby nasze warsztaty były dla Ciebie maksymalnie efektywne i odbyły się w przyjemnej atmosferze. Na kilka dni przed warsztatami odbędzie się spotkanie, na którym przećwiczymy wszystkie kwestie techniczne. Będziemy mieli wtedy także trochę czasu, aby poznać się lepiej.

Darmowe bilety dla NGO

Na każde prowadzone przeze mnie szkolenie dostępne są dwa darmowe bilety — w przypadku szkoleń zaawansowanych są to miejsca zarezerwowane dla NGO. Robisz coś fajnego dla organizacji, która zmienia świat, ale nie ma kasy? Napisz maila na adres wojtek@wojtekkutyla.pl z tematem „Warsztaty JTBD” i opisz, czym się zajmujesz. Uwaga: te bilety nie przysługują osobom, które pracują dla NGO w ramach zajęć dodatkowych i mogą sfinansować swój udział w warsztatach.

Plan warsztatów

Dzień pierwszy

10:00

10:15

13:00

13:45

16:30

17:00

Kawka poranna i przywitania

Praca warsztatowa

Przerwa na obiad

Praca warsztatowa

Q&A i pożegnanie

Zakończenie

Dostępne formy płatności

Opis do pobrania

Zapisz się już teraz.

Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie warto zwlekać z zapisem :)  Zgadzam się na otrzymywanie newslettera

  Udostępnij:

  Szczegóły:

  • Data: 18 listopada 2021
  • Godzina: 10:00
  • Rodzaj: warsztaty
  • Czas trwania: 1 dzień
  • Miejsc ogółem: 16
  • Regulamin uczestnictwa: Zapoznaj się

  Na skróty:
  Liczba miejsc ograniczona!