O warsztacie
Jednodniowe szkolenie „Planowanie procesów UX” pozwoli Ci zrozumieć, jak zaplanować pracę nad nowym cyfrowym produktem albo usługą.
UX łączy w sobie wiele aspektów, a umiejętność przyjrzenia się im i dostrzeżenia połączeń pomiędzy etapami projektu decyduje o jakości pracy. Pracując indywidualnie i w grupach poznasz metodę holistycznego podejścia do oszacowania wysiłków projektowych oraz opracujesz plan pozwalający na wykorzystanie typowych (i nietypowych) metod pracy UX.
Dzięki wiedzy zdobytej na warsztatach będziesz bardziej świadomie podejmować decyzje projektowe. Nauczysz się planować swoją pracę tak, aby dać sobie radę nawet w sytuacji, w której napotkasz na niechętnego klienta lub brak zrozumienia zespołu wewnątrz twojej własnej firmy.
Jakie zagadnienia poruszymy na szkoleniu?
- Przeprowadzanie analizy wymagań,
- Planowanie poszczególnych etapów procesu wraz z oceną ryzyka,
- Pozyskiwanie zaangażowania interesariuszy (nawet tych opornych),
- Przedstawianie argumentów w sposób racjonalny i pozwalający na pozyskanie aprobaty, czyli efektywna komunikacja w zespole i poza nim,
- Planowanie procedur testowych,
- Podstawowe strategie pomiarów jakości doświadczenia.
Dla kogo przeznaczone jest to szkolenie?
Wiedza i praktyczne umiejętności zdobyte na szkoleniu przydadzą ci się, jeżeli zajmujesz UX, ale nie tylko. Umiejętności, które nabędziesz przydadzą Ci się także, jeżeli pracujesz w mieszanym zespole, zajmujesz się web developmentem, project managementem lub tworzeniem treści czy projektowaniem wizualnym. Uwaga: to szkolenie zakłada, iż posiadasz podstawową wiedzę na temat metod pracy w sektorze tworzenia produktów i usług.
Czy do warsztatów trzeba się przygotować?
Nie. Wystarczy przynieść ze sobą coś do pisania i notatnik. Po szkoleniu otrzymasz cały zestaw slajdów i wykorzystane pomoce naukowe, ale notatki przydadzą Ci się w trakcie.
Prowadzący

Planowanie procesów UX
Jestem projektantem service design pracującym w tym zawodzie od wielu lat. Mieszkam w Edynburgu, gdzie nauczam swojego fachu studentów jednej z prywatnych uczelni. Moją specjalnością jest koordynacja procesów digital transformation w organizacjach sektora publicznego. Przebyłem zawodową drogę od web designera (och, słodkie czasy Internet Explodera 4,5 i 666), poprzez programistę i konsultanta user experience dla aplikacji finansowych, teraz powoli kierując swoje zainteresowania w stronę nauczania mądrego projektowania i ewangelizacji odpowiedzialnego UX.
Na blogu przybliżam realia pracy projektanta UX w Wielkiej Brytanii i przekazuję nieco praktycznych uwag tym, którzy pragną rozbudować swoją wiedzę i profesjonalne doświadczenie. Brytyjski rynek, który pod pewnymi względami jest bardziej rozwinięty niż polski dostarcza niekończących się przemyśleń na tematy tworzenia dobrych, dostępnych usług.
Staram się opowiadać o metodach pracy i filozofii UX w sposób, który pozbawiony jest nadęcia i fałszywego poczucia elitaryzmu. Wiedza i umiejętności, których potrzebują projektanci UX to efekt ciężkiej pracy, a nie magicznego proszku Wujka Staszka.
Kilka razy w roku prowadzę w Polsce warsztaty otwarte i szkolenia dla indywidualnych klientów.
Oferuję usługi konsultingowe Service Design i UX, które opieram na latach zdobytego doświadczenia.
Występuję na konferencjach, meetupach i innych wydarzeniach.
Można mnie znaleźć na LinkedIn i Twitterze. Blog ma też swoją stronę w sieci Facebook.
Wpisując moje imię i nazwisko w Google znajdziesz jeszcze dwóch Wojtków Kutyła; jeden z nich to ja, kiedy zajmuję się fotografią, pisaniem i wierceniem na instrumentach. Drugi to ważna persona w polskim światku politycznym. To na pewno nie ja.
Sprawdź opinie uczestników szkoleń Wojtka

Piotrek Socha
Takaoto.pro
Karolina Kowalczyk
Gdańsk
Uczestniczka warsztatów w Krakowie
Darmowe bilety dla NGO
Jak zwykle w przypadku szkoleń Wojtka, dostępne są dwa darmowe bilety dla osób pracujących w organizacjach NGO (oferta nie dotyczy freelancerów wykonujących pracę dla wielu klientów, w tym NGO). Aby zaaplikować o bilet, wyślij wiadomość na adres wojtek@wojtekkutyla.pl
z tematem „NGO szkolenie”, wymieniając nazwę szkolenia i opisz swoją sytuację. Wojtek dokona wyboru osób, które otrzymają darmowe bilety i poinformuje je o tym osobiście
Plan warsztatów
9:00
Rozpoczęcie warsztatów
Wyzwania w projektowaniu UX
Etapy wydajnie zaplanowanego procesu projektowego UX
12:45-13:15
Przerwa obiadowa
Wprowadzenie do części praktycznej
Planowanie całościowego procesu UX z uwzględnieniem faz omówionych w części porannej (praca grupowa)
Grupowa dyskusja nad efektem prac
Pytania końcowe
17:15
Zakończenie i rozdanie certyfikatów
Dostępne formy płatności
- Wpłata na konto
- Płatność kartą
- Raty 0% (PayU)
- Płatność odroczona o 30 dni (kup teraz, zapłać później)
Pakiety biletów
Przy zakupie min. 2 biletów otrzymasz 10% zniżki od całości zamówienia
Dopisz się do listy rezerwowej.
Liczba dostępnych miejsc jest już zapełniona, ale możesz się zapisać na listę rezerwową - uwierz, że warto :)