Dowiedz się jak wygląda segmentacja grup docelowych pod kątem JTBD, hierarchia zadań w JTBD oraz jak zintegrować JTBD z pracą developerów i innych osób w organizacji.
Jak upewnić się, że to, co stworzymy ułatwi czyjeś życie, zamiast je komplikować? Na te pytania możesz odpowiedzieć używając elastycznego, potężnego frameworku Jobs To Be Done (JTBD). To prawdziwy silnik do odkrywania i analizowania przestrzeni na innowacje — wykorzystywany przez najbardziej uznane marki na świecie. Stosuję go w swojej pracy od dawna, a teraz chcę pokazać Ci, jak wejść w temat gładko i w sposób praktyczny.
Te warsztaty nie zawierają w sobie kupki slajdów. Nie zaśniesz na nich — są interaktywne od początku do końca. Pracując w grupach z użyciem Miro przejdziesz ze mną przez wszystkie początkowe etapy procesu JTBD. Otrzymasz informacje o tym, co robić dalej. Zadasz wszystkie pytania, które przyjdą Ci do głowy. A ponadto poznasz grupę ciekawych ludzi i zawiążesz nowe kontakty. Moje szkolenia słyną z rzeczowej, ale luźnej atmosfery — i tę mogę na pewno obiecać.
Wiedza zdobyta na warsztatach pozwoli Ci na eksplorowanie i modyfikowanie metody JTBD do swoich potrzeb — oraz do potrzeb Twojej organizacji. Otworzy Ci umysł na efektywne wykorzystanie tego frameworku w zastosowaniach praktycznych.
Na koniec szkolenia otrzymasz certyfikat. Jobs To Be Done to bardzo duży i złożony framework — ale na tym szkoleniu otrzymasz informacje niezbędne do rozpoczęcia praktyki projektowej. Planuję warsztaty jeszcze bardziej zaawansowane, ale na to trzeba będzie jeszcze poczekać.
Na każde prowadzone przeze mnie szkolenie dostępne są dwa darmowe bilety — w przypadku szkoleń zaawansowanych są to miejsca zarezerwowane dla NGO. Robisz coś fajnego dla organizacji, która zmienia świat, ale nie ma kasy? Napisz maila na adres wojtek@wojtekkutyla.pl z tematem „Warsztaty JTBD” i opisz, czym się zajmujesz. Uwaga: te bilety nie przysługują osobom, które pracują dla NGO w ramach zajęć dodatkowych i mogą sfinansować swój udział w warsztatach.
Warsztaty przeznaczone są dla osób, które mają już doświadczenie w pracy z UX lub Service Design. Jednak nie tylko — framework JTBD jest na tyle elastyczny, że stosować go można także w pracy poza medium cyfrowym, a nawet w rozwiązywaniu prywatnych problemów! Jeśli interesuje Cię, jak tworzyć produkty i usługi, które wnoszą w życie użytkowników powiew świeżości zamiast atakować ich lawinami bezsensownej funkcjonalności powstałej na życzenie prezesa, to witam na pokładzie.
W ciągu całodniowych, intensywnych i praktycznych warsztatów dowiesz się:
10:00 Kawka poranna i przywitania
10:15 Praca warsztatowa
13:00 Przerwa na obiad
13:45 Praca warsztatowa
16:30 Q&A i pożegnanie
17:00 Zakończenie
Autorzy
Jestem specjalistą zajmującym się zagadnieniami dostępności cyfrowej, prowadzącym wieloletnią praktykę doradczą w zakresie holistycznego projektowania doświadczeń. Staram się opowiadać o metodach pracy i filozofii UX oraz inkluzywnym projektowaniu w sposób, który zachęca do eksperymentów i rozwoju umiejętności zawodowych.
Na blogu przybliżam realia pracy projektanta UX w Wielkiej Brytanii i przekazuję nieco praktycznych uwag tym, którzy pragną rozbudować swoją wiedzę i profesjonalne doświadczenie. Brytyjski rynek, który pod pewnymi względami jest bardziej rozwinięty niż polski dostarcza niekończących się przemyśleń na tematy tworzenia dobrych, dostępnych usług.
Staram się opowiadać o metodach pracy i filozofii UX w sposób, który pozbawiony jest nadęcia i fałszywego poczucia elitaryzmu. Wiedza i umiejętności, których potrzebują projektanci UX to efekt ciężkiej pracy, a nie magicznego proszku Wujka Staszka.
Kilka razy w roku prowadzę w Polsce warsztaty otwarte i szkolenia dla indywidualnych klientów.
Oferuję usługi konsultingowe Service Design i UX, które opieram na latach zdobytego doświadczenia.
Występuję na konferencjach, meetupach i innych wydarzeniach.
Można mnie znaleźć na LinkedIn i Twitterze. Blog ma też swoją stronę w sieci Facebook.
Wpisując moje imię i nazwisko w Google znajdziesz jeszcze dwóch Wojtków Kutyła; jeden z nich to ja, kiedy zajmuję się fotografią, pisaniem i wierceniem na instrumentach. Drugi to ważna persona w polskim światku politycznym. To na pewno nie ja.